Instruktor rekreacji ruchowej – dogoterapia

Kurs instruktora dogoterapii – instruktor rekreacji ruchowej o specjalizacji dogoterapia

!! NOWOŚĆ !!  jest możliwość uczestnictwa w kursie trybem indywidualnym stacjonarnym lub niestacjonarnym (on-line)

Czas trwania kursu – 50 godzin

w tym 30 teoretycznych i 20 praktycznych

Prowadzimy również kursy weekendowe oraz dzień po dniu, jak również indywidualne.

Cena kursu – 1099,00 PLN

 

Kurs instruktora dogoterapii przeznaczony jest dla: osób, pragnących poznać metodę dogoterapii; terapeutów, pedagogów, psychologów, asystentów osób niepełnosprawnych, studentów itd., chcących wykorzystywać metodę dogoterapii w swojej obecnej lub przyszłej pracy; właścicieli zwierząt, którzy chcieliby nauczyć swe psy pomagać dzieciom, ludziom starszym, chorym, z niepełnosprawnością; właścicieli chętnych do nauki psów.

*ABY UCZESTNICZYĆ W KURSIE TRZEBA MIEĆ SKOŃCZONE 18 LAT

Uwaga! W kursie nie mogą brać udziału: Psy ras uznanych za agresywne wg art. 10 ust. 3 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (amerykański pit bull terrier, pies z Majorki (Perro de Presa Mallorquin), buldog amerykański, dog argentyński, pies kanaryjski (Perro de Presa Canario), tosa inu, rottweiler, akbash dog, anatolian karabash, moskiewski stróżujący, owczarek kaukaski) Psy ras: azjatycki pies stróżujący, american staffordshire terrier (amstaff), cane corso, akita amerykańska, bulterier i inne psy ras hodowanych do walk. Psy z zaburzeniami zachowania, np. psy lękliwe, nadpobudliwe, nadmiernie szczekliwe, przejawiające agresję w stosunku do ludzi, itp.

                CO DAJĄ UPRAWNIENIA PO KURSIE INSTRUKTORA DOGOTERAPII? 

Kurs Instruktora Dogoterapii daje możliwość legalnego zatrudnienia w zakresie prowadzenia m.in.: zajęć dogoterapeutycznych jako terapii wspomagającej inne terapie, zajęć rekreacyjnych z udziałem psów organizowanych dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych oraz innych form zajęć. Osoba posiadająca instruktora Dogoterapii może współpracować przy projektach, których wymagane jest wykazanie przez instruktora uprawnień zawodowych.

Wpłaty dokonujemy:
Nr.Konta: 17 1140 2004 0000 3102 7800 6179 – Polska Akademia Rozwoju i Sportu

 

W cenę kursu wlicza się:

*zajęcia w części teoretycznej

*zajęcia w części praktycznej

*egzamin z części teoretycznej

*egzamin z części praktycznej

*komplet dokumentów

*nocleg w czasie trwania kursu (dotyczy Lublina)

 

DLACZEGO DOGOTERAPIA?

Dogoterapia to jedna z metod terapii dzieci niepełnosprawnych ruchowo, umysłowo lub emocjonalnie. Dogoterapia pozwala przede wszystkim na przerwanie bariery nieśmiałości oraz zwrócenie uwagi małego pacjenta na psa. W przypadku terapii dzieci cierpiących na stany lękowe pies daje poczucie bezpieczeństwa. Psy dzięki swojej bezgranicznej miłości i oddaniu potrafią otworzyć niejedno serce.

PROGRAM KURSU NA INSTRUKTORA REKREACJI RUCHOWEJ DOGOTERAPIA OBEJMUJE:

CZĘŚĆ TEORETYCZNA:

*Podstawy teorii uczenia się

*Sposoby uczenia.

* Kliker jako narzędzie szkoleniowe.

*Indywidualne możliwości psa, a sposoby pracy.

*Utrzymanie efektów uczenia się i generalizacja zachowań.

*Wpływ różnych czynników na psa podczas procesu uczenia się.

*Zachowania niepożądane u psów, sposoby na ich wyeliminowanie.

 

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA:

*Kontakt wzrokowy, targetowanie, siad, leżeć, zostań, stój, przywołanie, prawidłowa zabawa, podawanie przedmiotu, czekaj, weź.

*Akceptowanie zabiegów pielęgnacyjnych.

*Akceptowanie osób obcych, w różnych pozycjach, wielu osób na raz.

*Akceptowanie wózka inwalidzkiego i kul.

*Chodzenie na luźnej smyczy, dostawianie do nogi, chodzenie przy nodze.

*Sztuczki.

 

Plus e-learning z materiałami ogólnymi dotyczącymi – rekreacji ruchowej (30 godzin)

Więcej informacji i szczegółów kursu udzielamy po kontakcie.

 

Na pierwsze zajęcia praktyczne należy przygotować:

xero świadectwa ukończenia ostatniej szkoły

2 zdjęcia 3,5 x 4,5 cm

dowód wpłaty lub kwota wpłaty za kurs

wygodny strój sportowy

notes, długopis

Kurs instruktora dogoterapii kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym

Uczestnicy kursu otrzymują dokumenty uprawniające do podjęcia zatrudnienia w zawodzie instruktora dogoterapiI, akceptowane w Unii Europejskiej:

*legitymację instruktora

*certyfikat ukończenia kursu w języku polskim

*certyfikat ukończenia kursu w języku angielskim

*zaświadczenie potwierdzające ukończenie kursu

legitymacji w języku angielskim GRATIS !

DOSKONAŁA
61 opinii na
Wiktor Ćwiek
Wiktor Ćwiek
2023-05-01
Niezmiernie polecam kursy instruktorskie w pływaniu. Kurs odbyłem pod nadzorem wybitnego trenera Patryka Grabskiego. Dzięki niemu kurs gwarantował unikalne i bardzo nowoczesne podejście do kursanta. Wiedza, która jest potrzebna do zdobycia zawodu instruktor pływania została na tym kursie bardzo dobrze omówiona w wyniku czego czuje się gotowy na pracę w tym obszarze sportu. Również chciałbym podkreślić, że kompetencja Trenera Patryka pozwalają na podszkolenie się w pływaniu w trakcie kursu oraz na miłe zaskoczenie odnośnie swoich umiejętności w tej dyscyplinie sportu. Co więcej kurs jest na tyle dobry, że nie chce się go kończyć. Więc jeśli ktoś szuka odpowiedniego kursu pływania to gwarantuje, że fundacja PARiS sprosta wymaganiom kursanta.
creator
creator
2023-04-30
Trener Patryk, to niewątpliwie największy profesjonalista w swojej dziedzinie z jakim się spotkałem, a wierzcie mi, z niejednego pieca chleb jadłem. Potężna wiedza na temat pływania, przekazana w bardzo przystępny sposób, podejście do kursanta o którym w większości Akademii można tylko pomarzyć. Cierpliwość, pasja, której efektem jest zaangażowanie na najwyższym poziomie. Dziękuję trenerowi za stanięcie na wysokości zadania i całej ekipie z którą miałem przyjemność zdawać kurs.
Karolina Nowak
Karolina Nowak
2023-02-15
Jestem bardzo zadowolona z kursu na Menagera ośrodków Jeździeckich. W bardzo przystępny i łatwy do przyswojenia sposób przedstawiono całą wiedzę dotyczącą tego zagadnienia.
Basia Frankus
Basia Frankus
2023-02-15
Szczerze POLECAM! Świetne kursy na instruktorów sportu. Skorzystałam z kursów fitness oraz z kursu na instruktora samoobrony, dzięki czemu podniosłam znacznie własne kwalifikacje.
Iza Izunia
Iza Izunia
2023-02-14
Wszystko ok, polecam!
Patrycja Mielczarek
Patrycja Mielczarek
2023-02-13
Cieszę się, że zdecydowałam się na szkolenie z dogoterapii właśnie tutaj. Jestem wolontariuszką osób starszych i wiedza przyswojona z tego kursu bardzo się przekłada na rzeczywistość osób starszych.
Emilia Łopacińska
Emilia Łopacińska
2023-02-03
Brałam udział na instruktora personalnego, wyniosłam z niego bardzo dużo wiedzy oraz cennych wskazówek. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam. Na pewno Was polecę!
Ola Ziolkowska
Ola Ziolkowska
2023-01-24
5 na 5! Szkoła godna polecenia!
Agnieeeszka Willcox
Agnieeeszka Willcox
2023-01-16
Profesjonalne podejście, miła atmosfera i dobre ceny :) :)
Sara Bolek
Sara Bolek
2022-12-28
Kursy bardzo rozwijają, wiedza jest przeogromna i potwierdzona latami doświadczeń. Jeśli kursy sportowe, to tylko tutaj!